Reklama
Reklama

Te żarówki LED mogą być szkodliwe. Nigdy ich nie kupuj! 

Żarówki LED zużywają mniejszą ilość energii niż żarówki energooszczędne. Dodatkowo cechuje je znacznie dłuższa trwałość. Asortyment na sklepowych półkach jest imponująco szeroki. Nie ograniczaj się wyłącznie do rozmiaru i ceny podczas wyboru odpowiedniej żarówki. Lecz nie wszystkie są bezpieczne dla naszego zdrowia. 

Niektóre żarówki LED, mogą negatywnie wpływać na twoje zdrowie. Nieodpowiednie oświetlenie może znacząco pogorszyć nasze samopoczucie. Dlatego przy zakupie oświetlenia, warto kierować się nie tylko zdrowiem, ale również parametrami. Na co zwrócić uwagę przy wyborze żarówek? Jakiego światła powinniśmy użyć w poszczególnych pomieszczeniach? Czytaj dalej, by dowiedzieć się wszystkiego! 

Niewłaściwe oświetlenie, a nasze zdrowie

Żarówki są łatwo dostępne w różnych sklepach, nie tylko w marketach budowlanych. Choć na półkach pełno jest różnorodnych produktów, nie wszystkie są korzystne dla naszego samopoczucia i zdrowia. Zmagasz się z bólem głowy, zmęczeniem oczu, rozdrażnieniem, lub masz trudności z koncentracją albo z zasypianiem? Może to być spowodowane właśnie niewłaściwie dobranym oświetleniem. Drobna zmiana w wyborze oświetlenia może przynieść znaczną poprawę samopoczucia. Dodatkowo pozbędziemy się wszystkich uporczywych dolegliwości. Specjaliści zgodnie podkreślają konieczność ostrożności przy wyborze odpowiedniego oświetlenia.

Te żarówki mogą ci szkodzić

Jeśli zmagasz się z wymienionymi dolegliwościami, przypomnij sobie, gdzie kupiłeś żarówkę. To właśnie ona może być powodem twoich problemów. Szczególnie tyczy się to żarówek, które można dostać na przykład w chińskich marketach. Unikaj żarówek LED pochodzących z nieznanych źródeł, które nie posiadają wymaganych atestów ani autoryzacji. Mimo atrakcyjnej niskiej ceny mogą one tobie zaszkodzić. 

Należy także unikać żarówek z efektem migotania. Migotanie może być trudne do wykrycia gołym okiem. Niestety, długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach oświetlonych takim światłem może być szkodliwe dla zdrowia.

Które żarówki są najlepsze?

Dobrze, w takim razie, jakie żarówki należy kupić do domu? Najlepsze są żarówki emitujące światło o ciepłych, naturalnych barwach o temperaturze 4000 K. Informacje dotyczące barwy zawsze znajdziesz na opakowaniu produktu. Tego rodzaju żarówki doskonale nadają się do kuchni, salonu oraz sypialni.

W przypadku łazienki, zwłaszcza przy lustrze, zaleca się wybór jasnego lub białego światła. Najlepiej o ciepłym odcieniu i barwie 3300 K. Taki rodzaj oświetlenia nie tylko nie powoduje podrażnień oczu, ale także ułatwia wykonywanie codziennych czynności. 

Zobacz też:

Jak stworzyć niezwykłe pisanki w kilka minut? Zaskocz bliskich marmurowymi wzorami! 

Nie popełniaj tego błędu podczas mycia okien! Twoja praca pójdzie na marne

Odkryj świat, nie wydając fortuny. Sekrety taniego podróżowania

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: poradnik