Reklama
Reklama

Kiedy wypada pierwsza niedziela handlowa w 2024 roku?

Niedziele niehandlowe mają obowiązywać w 2024 roku i na ten moment nic nie wskazuje na to, żeby rządzący mieli się w najbliższym czasie zająć tą sprawą. Na kiedy została wyznaczona pierwsza niedziela handlowa? Wypada już niedługo.

Na kiedy zaplanowano pierwszą niedzielę handlową w 2024 roku?

Pierwsza niedziela handlowa w 2024 roku wypada już w tym miesiącu, konkretnie 28 stycznia. Dzięki temu konsumenci zyskają w końcu cały weekend na zrobienie zakupów w ulubionych dyskontach, supermarketach, elektromarketach czy sieciówkach odzieżowych w galeriach handlowych. W tym miejscu trzeba też podkreślić, że na niedzielę handlową czekamy od 17 grudnia 2023 roku.

Po 28 stycznia czeka nas bardzo długie oczekiwanie na kolejną niedzielę handlową. Następny taki dzień z wolną sprzedażą w sklepach został zaplanowany dopiero na 24 marca na tydzień przed Wielkanocą. Dzięki temu konsumenci zyskają dodatkowy termin w przedświątecznym okresie, podczas którego trzeba będzie poświęcić sporo czasu na różnego rodzaju zakupy.

Niedziele handlowe w 2024 roku - wszystkie terminy

W kwestii liczby dni z wolnym handlem w niedziele w 2024 r. nie ma żadnej rewolucji. Zostało ich zaplanowanych dokładnie tyle samo, ile w zeszłym roku, czyli siedem. Na ten moment nie wiadomo, czy będzie ich więcej lub czy może w ogóle przestanie obowiązywać zakaz handlu w niedziele. W najbliższych miesiącach nowa ekipa rządząca powinna zająć się tą sprawą i znaleźć rozwiązanie, z którego będą zadowoleni zarówno konsumenci, jak i handlowcy. Na konkrety trzeba jednak jeszcze poczekać.

Niedziele handlowe w 2024 roku - daty:

  • 28 stycznia.
  • 24 marca.
  • 28 kwietnia.
  • 30 czerwca.
  • 25 sierpnia.
  • 15 grudnia.
  • 22 grudnia.

Jakie sklepy są otwarte w niedziele niehandlowe?

W niedziele niehandlowe otwarte są tylko niektóre prywatne sklepiki osiedlowe oraz punkty franczyzowe tj. Żabka czy Carrefour Express. W przypadku tych placówek handlowych decyzję o prowadzeniu sprzedaży ostatecznie podejmują właściciele. Co ważne, w niedziele niehandlowe wszelkie małe sklepiki czy Żabki działają zwykle dość krótko.

Ciekawym rozwiązaniem są też placówki handlowe bezobsługowe tj. Żabka Nano. W tych sklepach nie ma żadnych pracowników, sami robimy zakupy i później płacimy za nie za pośrednictwem płatności elektronicznej. Punkty Żabka Nano działają już niemal w każdym dużym mieście w Polsce.

Sklepy rekompensują zakaz handlu korzystnymi rabatami

Mimo iż branża handlowa nie wprowadziła zakazu handlu w niedziele, to czuje się zobowiązana do tego, żeby nieco uszczęśliwić promocjami rozczarowanych klientów. W soboty w znanych dyskontach i supermarketach dostępne są często niesamowite akcje zniżkowe na podstawowe artykuły spożywcze i nie tylko. Dzięki temu można zaoszczędzić naprawdę sporą kwotę.

Wszystkie informacje dotyczące aktualnych rabatów w znanych sklepach można znaleźć w gazetkach promocyjnych w serwisie Ding.pl. Na ten moment największe wrażenie robią okazje cenowe przy prezentach na Dzień Babci i Dziadka. Jaka sieć przygotowała najciekawszą ofertę z upominkami? Sprawdź poniżej.

Zobacz też:

Gang Produkciaków wkrótce się skończy! Ostatnia szansa na zdobycie maskotki w Biedronce!

Sztorm cenowy w Galerii Przymorze. Ciekawa loteria z atrakcyjnymi nagrodami!

ALDI wydłuża godziny i zaprasza na promocje na Świętego Marcina!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: niedziela handlowa | niedziela niehandlowa | sklepy | zakupy
Reklama