Reklama
Reklama

Nie popełniaj tego błędu podczas mycia okien! Twoja praca pójdzie na marne

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, co oznacza, że niedługo trzeba będzie umyć okna w całym domu. Niestety spora część osób podczas tej męczącej czynności popełnia wielki błąd, który sprawia, że kilkugodzinna praca idzie na marne. Na co trzeba zwrócić uwagę przy myciu okien? Możesz się zdziwić.

Jakiego błędu nie popełniać podczas mycia okien?

Mycie okien jest czasochłonną i wymagającą dużej siły czynnością, której chyba nikt nie lubi. Ze względu na to, że nadchodzą święta wielkanocne, większość z nas tradycyjnie, jak co roku, będzie musiała umyć po sezonie zimowym wszystkie okna w domu. Zanim weźmiemy się do pracy trzeba jednak wybrać odpowiednią pogodę.

Wiele osób myje okna, gdy świeci słońce, co jest największym błędem. Dlaczego? W słoneczną pogodę, płyn do mycia okien szybko wysycha na szybach, często zanim w ogóle zdążymy go właściwie rozprowadzić i wypolerować. Przez to powstają smugi i zacieki, które są trudne do usunięcia i co najgorsze, mogą wymagać ponownego mycia.

Warto też wiedzieć, że silne światło słoneczne może w znaczący sposób utrudnić dostrzeżenie smug i zacieków w trakcie mycia, co sprawia, że łatwiej jest przegapić niektóre miejsca. Może się okazać dopiero po zakończeniu pracy, że okna nie są idealnie czyste, a to oznaczałoby ponowne mycie.

Kiedy myć okna, żeby uniknąć smug i zacieków?

Jeżeli nie chcesz, żeby twoja praca poszła na marne, to najlepiej umyć okna w pochmurny dzień. W ten sposób wyeliminujesz ryzyko powstawania smug i zacieków, co sprawi, że twoje okna będą idealnie czyste. Słońce może bardzo utrudnić mycie i wywołać fatalne efekty, które sprawią, że trzeba będzie jeszcze raz umyć minimum kilka okien. Lepiej tego uniknąć.

Gdzie szukać promocji na płyny do szyb i myjki?

Ze względu na to, że nadchodzi pora na wiosenne mycie okien, popularne dyskonty i supermarkety wprowadzają coraz więcej rabatów na różnego rodzaju płyny i detergenty do mycia szyb. W nowych ofertach pojawiają się też myjki, które znacznie ułatwią pracę i co najważniejsze, skrócą jej czas.

Okazje cenowe można znaleźć w najnowszych gazetkach promocyjnych w serwisie Ding.pl.

Zobacz też:

Słodkie upominki na Dzień Matki! Przepisy, które skradną jej serce

Jak wybrać idealny prezent na Dzień Dziecka? Sprawdzone pomysły dla każdej grupy wiekowej

Zapomnij o obtartych udach latem. Ten kosmetyk rozwiąże wszystkie Twoje problemy!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wielkanoc