Reklama
Reklama

Jak zrobić peeling cukrowy w domu? Krok po kroku do jędrnej i nawilżonej skóry!

W dobie nieustannie zmieniających się warunków pogodowych nasza skóra wymaga szczególnej troski. Rozwiązaniem może być cukrowy peeling do ciała, który łączy w sobie prostotę przygotowania z efektywnością działania. Jakie są sekrety tego słodkiego zabiegu pielęgnacyjnego?

Nie każdy wie, ale peeling odgrywa bardzo istotną rolę w naszej pielęgnacji. Ta metoda efektywnie pozwala na usunięcie starych warstw naskórka, nadając skórze świeżości. Wśród różnorodnych typów peelingu, wyróżnia się peeling cukrowy. Jego delikatna formuła pomaga usunąć martwe komórki skóry, czyniąc ją jedwabiście gładką i promienną. Co więcej, regularne stosowanie takiego peelingu wspiera jej regenerację, zapobiega tworzeniu się cellulitu oraz poprawia krążenie krwi. Sam kosmetyk można łatwo przygotować w domu, wykorzystując proste składniki dostępne w kuchni.

Wybór cukru - klucz do sukcesu

Przygotowanie domowego peelingu cukrowego jest proste i nie wymaga od nas zaawansowanych umiejętności. Wystarczy kupić niezbędne nam składniki, które znajdziemy w każdym sklepie. Jednym z kluczowych składników jest cukier. W sklepach znajdziemy 3 rodzaje cukru: biały, brązowy i trzcinowy. Wszystkie działają na skórę w podobny sposób, ale ich właściwości znacząco się różnią. Dlatego wybór składników powinien być dobrze przemyślany.

Olej - sekretny składnik peelingu do ciała

Do składników peelingu zaliczamy również oleje. To właśnie one wzmacniają jego działanie nawilżające i odżywcze. Oliwa z oliwek, olej z pestek moreli czy olej jojoba... To tylko niektóre z opcji, które warto rozważyć. Najlepiej wypróbować kilka z nich i wybrać taki, który w naszym przypadku sprawdzi się najlepiej. Każdy z nich ma inne właściwości: od intensywnego nawilżania po działanie przeciwzapalne. Przyjrzyjmy się bliżej najczęściej wybieranym olejom roślinnym.

  • Oliwa z oliwek - doskonała do pielęgnacji skóry suchej i odwodnionej. Zapewnia skórze długotrwałe nawilżenie i regenerację.
  • Olej z pestek moreli - polecany dla cer wrażliwych, suchych i dojrzałych. Odżywia skórę, redukuje zmarszczki i nawilża. 
  • Olej jojoba - dobry dla każdego rodzaju skóry. Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Dodatkowo jest bezzapachowy, nietłusty i szybko się wchłania. Nawilża i odżywia skórę 
  • Olej ze słodkich migdałów - również sprawdzi się do każdego rodzaju skóry. Uelastycznia skórą i działa jak naturalny filtr przeciwsłoneczny. 
  • Olej kokosowy - idealny dla każdego rodzaju skóry. Nawilża, odżywia i nie powoduje zatkania porów. 
  • Olej z awokado - polecany dla skóry dojrzałej. Doskonale łagodzi podrażnienia. 

Domowy peeling cukrowy - krok po kroku

Przygotowanie peelingu w domu jest łatwe i nie wymaga wielu składników. Wystarczy wymieszać wybrany cukier z olejem i gotowe! Jeśli martwisz się o konsystencje, do przygotowanego cukru, dodawaj po jednej łyżce oleju. W ten sposób zapobiegniesz przedwczesnemu rozpuszczeniu się produktu. Warto pamiętać, że tylko świeżo przygotowany peeling ma najlepszą skuteczność. Nie warto go przechowywać na zapas. Najlepiej wykorzystać go w przeciągu 2 dni od jego zrobienia. 

Peeling cukrowy to nie tylko zabieg na ciało. Możemy go również z powodzeniem stosować do pielęgnacji ust. Wystarczy połączyć kilka łyżeczek cukru z odrobiną miodu lub oliwy z oliwek. Taki domowy kosmetyk wygładza usta, ale także zapobiega ich pękaniu. Taki zabieg jest pomocny, zwłaszcza w okresach zwiększonego ryzyka przesuszenia.

Cukrowy peeling to doskonały kosmetyk na zachowanie zdrowej, nawilżonej i gładkiej skóry. Dzięki prostocie przygotowania staje się on coraz popularniejszym elementem domowej pielęgnacji. Natomiast widoczne efekty sprawiają, że coraz więcej osób sięga po ten słodki sposób na piękną skórę!

Zobacz też:

Najpopularniejsze torebki na jesień 2024. Te 5 modeli świetnie wpisuje się w modowe trendy

Te rośliny warto posadzić jesienią. Nie poznasz swojego ogrodu na wiosnę!

Chcesz mieć gęsty trawnik na wiosnę? Ostatnie koszenie przed zimą należy wykonać w tym terminie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: poradnik