Reklama
Reklama

Jak stworzyć niezwykłe pisanki w kilka minut? Zaskocz bliskich marmurowymi wzorami! 

Wielkanoc kojarzy nam się najbardziej z pisankami. Malowanie jajek to czynność, która szczególnie cieszy najmłodszych. Możemy to zrobić na wiele różnych sposób. Na kanale SOS Kuchnia znalazłam bardzo fajną technikę przygotowanie tych świątecznych ozdób.  

Istnieje wiele metod na dekorowanie jajek na Wielkanoc. Nasze babcie barwiły je za pomocą łupin cebuli lub buraka. Niektórzy sięgają po farby lub pisaki. W sklepach znajdziemy barwniki lub owijki termokurczliwe na jajka. Jednak zdobienie jajek to tradycja, która nie musi ograniczać się do znanych nam metod. Jeśli poszukujesz świeżego pomysłu na stworzenie pisanek, ta metoda może Cię zainteresować.

Jak stworzyć niezwykłe pisanki?

By spróbować tej ciekawej technik, potrzebujesz barwniki spożywcze, watę oraz folię aluminiową. Dla najlepszych efektów zaleca się wybór jasnych jajek, które idealnie podkreślą kolorowe wzory.

W miseczkach przygotuj różnokolorowe barwniki spożywcze. Rozłóż kawałek waty, na którym umieścisz jajko, a później zabarwisz go wybranymi kolorami. Możesz na wacie położyć też zabarwione nitki dla lepszego efektu. Owinięte w ten sposób jajko należy następnie zabezpieczyć folią aluminiową. Tak przygotowane jajka gotujemy na twardo. 

Gdy jajka zostaną ugotowane i ostudzone, nadszedł czas, aby odsłonić efekty naszej pracy. Zdejmując folię i watę, ujawnimy niesamowite, kolorowe wzory, przypominające marmur. Taka technika malowania jajek z pewnością wzbudzi zachwyt i zazdrość wśród gości. 

Zobacz też:

Słodkie upominki na Dzień Matki! Przepisy, które skradną jej serce

Jak wybrać idealny prezent na Dzień Dziecka? Sprawdzone pomysły dla każdej grupy wiekowej

Zapomnij o obtartych udach latem. Ten kosmetyk rozwiąże wszystkie Twoje problemy!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wielkanoc | DIY | poradnik